У новому сезоні ми часто будемо свідками такої ситуації, що матчі чергового туру української Прем’єр-ліги будуть зачіпати відразу два календарні тижня через банальне збільшення кількості команд в “елітному” дивізіоні. На зараз, подібна доля випала поєдинку в Кропивницькому, де петровський Інгулець на своєму полі приймав луганську Зорю. Примітно, що обидва колективи свої стартові матчі нового сезону примудрилися програти – Шахтарю (1:2) і Олександрії (0:1) відповідно, в результаті чого були змушені миритися з необхідністю виключно перемагати в звітний вечір.

Швидше за все, факт визначення майбутнього суперника по раунду плей-офф кваліфікації до Ліги Європи УЄФА позначився на моральному стані підопічних Віктора Скрипника в досить позитивному ключі. “Мужики” вже з перших хвилин позначили перевагу при контролі м’яча, і вже до сьомої хвилини матчу зуміли оформити відразу два швидкі голи.

Причому, обидва вони виявилися на рахунку Владислава Кочергіна, який, як і вся команда, скромно промовчав в стартовому турі. Півзахисник продемонстрував техніку виконання ударів з входу в чужу штрафну, спочатку скориставшись вдалим відскоком від захисника при подачі кутового з правого флангу, а потім, отримавши гольовий пас від Артема Громова, якому передувала дика помилка голкіпера Євгена Гальчука при грі ногами.

На щастя для господарів поля, в першому таймі гольова активність їх суперників себе на двох результативних ударах вичерпала, однак це не означало, що тиск на “козаків” знизилося пропорційно. Інгулець практично не загрожував воротам суперників, не рахуючи дальніх ударів Опанасенко, які контролював Шевченко, а також промах в схожому стилі з входу в лівий фланг штрафний від Запорожця перед перервою. Команді Лавриненко явно не вистачало швидкості при виході в атаку, але було помітно, що інших варіантів гри у наставника для його команди просто не було.

З цієї причини, вже на початку другого тайму питання по результату поєдинку, якщо вони і залишалися, були зняті остаточно. Кочергін завершив контратаку, прискорену з центру поля Шахаб, ударом в ближній кут з правого флангу штрафний, ніж осоромив голкіпера Гальчука, і досить міцно зміцнив лідерство своєї команди. Настільки міцно, що партнери по команді фактично кинули боротися, за що були покарані гольовим прострілом Полегенько з правого флангу на Сітало за 15 хвилин до кінця основного часу.

Відразу варто відзначити, що єдиний гол Інгульця в даному поєдинку був одним з тих епізодів, коли ми були змушені констатувати жаль від факту відсутності на матчі системи VAR. Множинні помилки бічних при фіксації офсайдів, а також ситуація з попередженням для все того ж Сітало нібито за симуляцію фолу Руфат в центрі чужій штрафній, яка на повторі здавалася далеко не картинним падінням, – все це говорило нам про те, що дискусія навколо даної гри продовжиться і після її завершення, хоча на впевненість лідерства луганчан це все одно ніяк би не вплинуло.

Тим більше, що під завісу матчу Віктор Скрипник вдало кинув в бій двох літніх новачків команди: Крістіана і Фрімпонга, кожному з яких вдалося забити з прострілів Сергія Булеца на 83-й і 90 + 2-й хвилинах відповідно. У підсумку, трапився розгром, передумови до якого з’явилися вже до сьомого обороту секундної стрілки.

У наступному турі петровський Інгулець буде грати гостьовий поєдинок проти чернігівської Десни, а луганська Зоря в Запоріжжі зіграє центральний матч туру проти київського Динамо.

Інгулець – Зоря 1: 5
Голи: Сітало, 75 – Кочергін, 6, 7, 51, Крістіан, 83, Фрімпонг, 90 + 2

Інгулець: Гальчук – Полегенько, Салем, Павлов (Козак, 60), Ковальов, Опанасенко – Запорожець, Коробенко, Шишка (Шарай, 60) – Сітало, Гопей.

Зоря: Шевченко – Фаворов (Руфат, 78), Вернидуб, Імереков (Снурніцин, 87), Хомченовський – Назарин – Булеца, Громов (Фрімпонг, 88), Кочергін – Шахаб (Луньов, 78), Аллахьяр (Крістіан, 78).

Попередження: Шишка, Сітало – Вернидуб, Хомченовський.