24 Вересня, 2021

Скандальний матч Олімпік – Зоря: Комітет арбітрів УАФ виступив з офіційною заявою

1 min read
Комітет арбітрів Української асоціації футболу прокоментував ігровий епізод в перенесеному матчі 10-го туру УПЛ між Олімпіком і Зорею.
Комітет арбітрів

Комітет арбітрів Української асоціації футболу прокоментував ігровий епізод в перенесеному матчі 10-го туру УПЛ між Олімпіком і Зорею (2:1).

Нагадаємо, на 32-й хвилині арбітр Микола Балакін після перегляду ВАР прийняв рішення видалити воротаря Зорі Миколу Василя за порушення правил проти форварда Олімпіка Ібрагіма Каргбо. Після медичного обстеження з’ясувалося, що у нападника донецької команди перелом малої і великої гомілкової кістки.

“Під час єдиноборства, яке межувало з надмірною силою, за м’яч між Каргбо і Василем неподалік від кордонів його штрафної сталося жорстке зіткнення з наявним фізичним контактом між гравцями, що призвело до падіння обох гравців. Арбітр зупинив гру, зафіксувавши першочергове порушення Каргбо – поза грою, і призначив вільний удар.

Захист гравців від небезпечних дій суперника є головною складовою арбітражу футбольних матчів. Подібні ігрові ситуації під час проведення матчів зустрічаються недостатньо часто і вимагають від арбітрів максимальної концентрації уваги, очікування несподіваного і суворої оцінки таких дій гравців, які ведуть єдиноборства за м’яч і несуть в собі загрозу безпеці суперника в будь-якій частині футбольного поля.

Під час гри головою в м’яч саме воротар піддавав себе на небезпеку, але після гри в м’яч за рахунок високої інтенсивності і неконтрольованих власних дій він допустив небезпечний фізичний контакт з Каргбо, що призвело до нанесення останньому дуже важкої травми (перелом ноги). Польовим арбітрам було важко миттєво оцінити небезпеку дій Василя, акцентувавши власну увагу на грі воротаря в м’яч, але ВАР мав очевидні відеодокази того, що саме сталося на полі.

Тому, відповідно до протоколу ВАР, він рекомендував польовому арбітру перегляд цього епізоду на полі для більш якісної оцінки і прийняття остаточного рішення. Призначення вільного удару (первинне порушення поза грою) на користь Зорі і винесення червоної картки (серйозне ігрове порушення) Василю за боротьбу за м’яч із створенням небезпеки для (здоров’я) суперника є правильним рішенням, відповідає вимогам духу гри і п. 3 (стор. 112 ) правила 12 “, – йдеться в поясненні УАФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *