22 Січня, 2022

Левченко назвав головний мінус українського клубного футболу

1 min read
Екс-гравець збірної України Євген Левченко порівняв УПЛ і РПЛ.
Євген Левченко

Екс-гравець збірної України Євген Левченко порівняв УПЛ і РПЛ. Він назвав головні проблеми цих чемпіонатів.

“За рахунок іноземців російська ліга міцніша. Але системно ми схожі, так. Все заточене під топ-клуби, дитячо-юнацький футбол «в загоні». Немає довгострокового планування, не видно перспектив.

В Європі клуби знають, що з ними буде відбуватися в найближчі три-п’ять-десять років. Змінюється тренер – не змінюється курс. Дивлюся на «Аякс», оскільки добре знаю голландський футбол: команду очолюють нові фахівці, але філософія залишається колишньою.

Наступний момент: в Росії клуби заточені під держфінансування. Їм відвалили грошей, вони купили якихось гравців, розіпхали по кишенях, поділили з агентами. Футболіст отримав «котлету», посередник, президент – і всі задоволені.

А природний шлях розвитку гравців, правильна кар’єрна драбина, на жаль, сильно кульгає. У моєму розумінні це найболючіше місце.

На Україні по-іншому, там в футбол вкладаються в основному олігархи, багатії. Але сьогодні так – завтра так, набридла забава або притиснули силовики, – все, клуб розпався. Так і живемо, на жаль.

Найбільша відмінність в цьому, якщо ви запитали, а філософії та довгострокової стратегії немає ні там, ні там. Футбол не розуміє, в якому напрямку йому рухатися. Як корабель без штурмана», – сказав Левченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *