24 Вересня, 2021

Гол Зідана Байєру – неповторна класика Ліги Чемпіонів (ВІДЕО)

Минулої весни France Football назвав 50 найкрасивіших голів в історії Ліги чемпіонів. Перше місце - удар з льоту Зінедіна Зідана.
Зінедін Зідан

Минулої весни France Football назвав 50 найкрасивіших голів в історії Ліги чемпіонів. Перше місце – удар з льоту Зінедіна Зідана в ворота «Байєра» у фіналі-2002.

Роберто Карлос, який переправив в тому епізоді м’яч на Зідана, пожартував: «Пас Соларі був поганим, навіс – більш-менш теж. І при цьому гол Зізу назвали найкращим».

На відео «Реал» підкреслив грандіозність моменту, супроводивши повтори арією Калафа з опери «Турандот» Джакомо Пуччіні. Але і тоді, в травні 2002-го, удар Зідана відчувався як щось особливе. Осяяння генія, яке прийшло дійсно тоді, коли було потрібно.

У сезоні-2001/02 «Реал Мадрид» відзначав століття. З великими подарунками не склалося: тільки 3-е місце в чемпіонаті і поразки в фіналі Кубка Іспанії від «Депортіво».

Фінал Ліги чемпіонів був останньою можливістю возвеличити ювілей. Зідану же матч на «Хемпден Парк» у Глазго дав шанс красиво закрити перший сезон в Мадриді: він прийшов за рік до цього за рекордні 75 мільйонів євро.

Зізу вже був чемпіоном світу, Європи та володарем «Золотого м’яча», але два фіналу ЛЧ з «Юве» він програв.

На третій раз вийшло.

Підстроївшись на 45-й хвилині до свічки від Роберто Карлоса і пробивши з лівої повз рук Ханса-Йорга Бутта, Зідан стер застиглі на півгодини 1:1 (Рауль – 8, Лусіо – 13).

Попереду був ще тайм, але головне вже сталося. «Коли він забив, стало зрозуміло: ось навіщо ми купили кращого гравця в світі», – згадував для ESPN Стів Макманаман.

Роберто Карлос для сайту УЄФА розповідав, чого йому варто було наздогнати м’яч після закидання Сантьяго Соларі: «Пас був таким, ніби Соларі мітив кудись за стадіон, розумієте? Жахливо.

М’яч йшов зверху, хлопець біля мене був два метри зросту. Якби він витягнув ногу, я б травмувався. Але я рухався швидше.

Я навіть не знав, що Зізу там. Лише глянув направо і побачив, що там хтось в білому. Зробив передачу до центру штрафного, а один з кращих гравців світу виявився там».

ФК Реал Мадрид

Соларі, ніби вибачаючись, наполягає: «Його навіс не був таким поганим, як всі говорять. Він був кращим з можливих, враховуючи швидкість мого пасу.

Все сталося швидко, у мене не було часу на роздуми. Зате у мене був найкращий огляд – краще, ніж у будь-якої камери. Я бачив, як він готується. По рухах розумієш, що він буде бити.

Це було приголомшливо: він зловив м’яч в дуже високій точці лівою ногою. Таке трапляється раз у житті, чарівний прояв техніки».

Зідан підтверджував: «Пізніше я намагався забити так само, в тому числі і знімаючись в рекламі. Але більше так не виходило. Ніколи. Я пробував, репетирував, але не виходило».

За версією Соларі, Зінедін відразу усвідомив, що створив: «Він святкував цей гол так, як я раніше ніколи не бачив. Він пробіг під 60 метрів.

Його завершення було таким артистичним, йшла 45-а хвилина, столітній ювілей клубу, фінал Ліги чемпіонів – і гол став переможним. Багато деталей, які роблять його особливим».