17 Січня, 2022

Екс-гравець Динамо: Лобановський вбив би арбітра Ігнатова, якби не міліція

Юрій Роменський розповів про чемпіонат СРСР 1979 року.
Валерій Лобановський

Колишній голкіпер «Динамо» Юрій Роменський розповів про чемпіонат СРСР 1979 року.

– У нас тоді просто відібрали золоті нагороди. Доказів немає, але люди розповіли. Перед заключним туром нас в Алмати влаштовувала перемога за умови, що «Спартак» не переможе в Ростові. А «Кайрату» потрібні були очки, щоб залишитися у вищій лізі.

Суддя Ігнатов з Калуги, я його прізвище запам’ятав на все життя. Він вийшов на гру в нетверезому стані. Від нього тягнуло перегаром. Біля протилежних воріт боковому арбітру немов загіпсували вгору руку з прапорцем. Він зривав усі наші атаки. І це на полі, яке на морозі стало просто крижаним. За моїми воротами постійно бігав Куралбек Одарбаєв, колишній воротар, який тоді був адміністратором «Кайрата». І примовляв: «Пропусти, отримаєш машину».

Ажіотаж стояв нездоровий. Лобановський на передматчевій установці відзначав захисникам і особливо Толі Конькову, який грав на позиції ліберо: «В штрафну не входить взагалі. Щоб не дати підстав призначити пенальті». Але на початку другого тайму хтось із нападників «Кайрата» метрах в семи від лінії штрафної впав після боротьби з Коньковим і на слизькому полі, допомагаючи собі руками, просто в’їхав в межі карної зони. Ігнатов відразу вказав на точку. Наші хлопці, звичайно, розповіли все, що про цього суддю думають. Я теж підійшов і на емоціях сказав: «Однак я цей пенальті візьму». Відповідь шокувала: «Він буде бити, поки не заб’є».

Такого нахабства не зустрічав більше протягом кар’єри жодного разу. Ігнатову було байдуже. Потім нам розповіли, що з Алмати він поїхав на новій машині. А тільки давши свисток про закінчення гри, рвонув в тунель так, що його не наздогнав ніхто. Лобановський після матчу лютував. В такому стані я не бачив його більше ніколи. Він схопив скляну пляшку мінеральної води і побіг з нею за Ігнатовим. Той встиг забігти в суддівську кімнату і закрити двері. Пляшка полетіла в двері і розлетілася на друзки. Якби не з’явилася міліція і не оточила двері, Лобан б цього Ігнатова вбив. І ми теж були сильні. Роздягальню розбили, не залишили там цілого нічого.

«Динамо» так пресували кожен сезон. Тому Лобановський завжди казав: «У відрив повинні йти відразу. Щоб не давати нікому шансів».

– Лобановський в цьому контексті теж не був святим.

– Матчів він не здавав категорично. Це я точно знаю. Іноді, коли суперники пропонували нічию, міг в роздягальні запропонувати. Але підкреслював: «Якщо хоча б одна людина буде проти – не граєм». Розуміючи, що з таких дрібних непорозумінь починається внутрішнє бродіння, – сказав Роменський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *